>
15.07.2024 - Aluminyumcuyuz & Alüminyum üzerine güncel bilgiler

Uluslararası 2021 Alüminyum Endüstrisi Raporu

aluminyumcuyuz

Yazarın şu ana kadar yazılmış 144 makalesi bulunuyor.

Uluslararası 2021 Alüminyum Endüstrisi Raporu’nu Alüminyumcuyuz.com sizlere sunuyor.

2020 yılının sonunda, tüm dünyadaki alüminyum kullanımı %3.9 oranında düşüş sağladı. Bu oran 2020 de azalmasına karşın 2021’in başından itibaren aşırı derecede arttı. Alüminyumcuyuz.com hangi sektörlerde hangi ülkelere neler satabilirsiniz konusunu detaylı bir şekilde “2021 Uluslararası Alüminyum Endüstrisi Raporu’nda” açıklıyor.

2021 yılında Çin’in kendi içerisine kapanması sebebiyle alüminyum’un çinden çıkışı azalmıştır. Üstüne üstlük Avrupa birliğinin Çinden gelen alüminyumlara ekstra vergi uygulaması yani damping uygulaması Türk alüminyum sanayisinin Avrupa’ya satışını gerçekleştirdiği boy yani 6 metre alüminyum profilin ve yarı mamül işlenmiş profilin satışını arttırdı. Tüm dünya üretimine bakılırsa alüminyum üretiminin tüm Dünya’da %9,5 artacağını öngörmekteyiz. Türkiye olarak bu oranın %24,8 artacağını öngörmekteyiz. 2020 yılında alüminyum tüm dünya da 82,6 milyon ton üretildi ve kullanıldı. 2021 yılında patlayan arz talep dengesi ile bu rakamın 92 milyon ton olan kritik rakamı geçeceğini öngörüyoruz.

Alüminyum sanayisi her zamanki gibi; düşük karbonlu alüminyum, yeşil alüminyum ve yenilikçi teknolojiler ve yenilikçi alüminyum alaşımlar üzerine yoğunlaşmış durumda. 2021 yılında yine bu şekilde düşük karbon salınımı ve yeşil enerji konularında alüminyum’un ön planda olacağını düşünmekteyiz.

Daha önce; sayısız alüminyum ekstrüzyon firmasını, yarı mamül alüminyum parçalar üretimine aracılık  ettik. Böylece alüminyum ekstrüzyon firmaları, 6 metre alüminyum profil satarak alüminyumdan limitli karlar elde etmek yerine; yarı mamül alüminyum yaparak hem müşteriyi kendisine bağlıyor, hem de ürünlerini karlı şekilde satabiliyor. 2021 yılında yine aluminyum son kullanıcı tarafında tüketimin artacağını öngörüyoruz. Özellikle otomotiv sektörünün alüminyum kullanımının 2. çeyrekten itibaren artacağını, 3. Çeyrekten itibaren 2021 yılının tamamında kullanılan alüminyum tonajına ulaşacağını öngörmekteyiz. Otomotiv sektörünün alüminyum kullanımının 2021 yılında sadece kendi içinde %18.9 büyüyeceğini öngörüyoruz.

Size sunacağımız raporumuz alüminyum politikaları nasil değişecek, nasıl ilerleyecek ve hangi sektörler ön plana çıkacak gibi konuları içerecek.

Peki bölüm bölüm açıklarsak neleri içeriyor bu raporumuz:

Birincil Alüminyum Market ( Biyet , Külçe vb)

2021 alüminyum marketine bakış, dünyanın 2021 yılı alüminyum biyet üreticileri kimlerdir?, Neler yapılarak rakiplerinizden öne geçebilirsiniz?, Alüminyum biyet,alüminyum külçe sektörü 2021 talepleri nelerdir? Alüminyum biyet ve alüminyum külçe fiyatları ne kadardır? Hangi firmalardan biyet ve külçe alabilirsiniz? , Tüm dünyada biyet ve külçe üreten firmalar kimlerdir? Türkiye’de biyet ve külçe üreten firmalar kimlerdir?

Alüminyum Son Kullanıcı Pazarı (Sektörlere göre alüminyum kullanımı)

Sektör sektör alüminyum son kullanıcı firmaları kimlerdir? Hangi alüminyum sektörleri 2021 yılında büyüme kaydedecek?, Ulaşım sektöründe alüminyum kullanımı nasıl olacak?, İnşaat yapı sektöründe alüminyum kullanımı 2021 yılında nasil olacak?, Paketleme sektöründe alüminyum kullanımı 2021 yılında nasil olacak?, Elektrik- elektronik sektöründe alüminyum kullanımı 2021 yılında nasil olacak?, Aydınlatma sektöründe 2021 yılında alüminyum kullanımı nasil olacak? Alüminyum ekstrüzyon sektöründe en çok talep gören alüminyum profiller nelerdir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Barış Yılmaz dedi ki:

    Merhaba Admin ,
    Raporu göremiyorum. Nasıl ulaşabilrim.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.