>
28.05.2024 - Aluminyumcuyuz & Alüminyum üzerine güncel bilgiler

Geniş Alüminyum Profiller 5 Eksen Nasıl Kesilir?

aluminyumcuyuz

Yazarın şu ana kadar yazılmış 144 makalesi bulunuyor.

Alüminyum Profil Kesimi Nedir?

Alüminyum profiller genelde 6 metre boy halinde ekstrüzyon firmaları tarafından piyasaya sunulur. Türkiye’de geniş alüminyum profil üreten ekstrüzyon firmaları vardır. Bu firmalarda 3500 ton ve üzeri presler bulunmaktadır. Geniş alüminyum profil üretimi yapan firmalar bulunmaktadır. Böylece bu firmalar 30cm genişliğinde alüminyum profiller – 40 cm genişliğinde alüminyum profiller, 50 cm genişliğinde alüminyum profiller ya da 60 cm genişliğinde alüminyum profiller üretebilirler. Bu alüminyum profillerin kullanılacağı yere göre belirli boylara ebatlanması gerekir. Bu ebatlama işlemi standart alttan çıkma alüminyum profil kesim makinelerinde yapılamaz. Peki geniş alüminyum profil nerede kesilir? , geniş alüminyum profil hangi alüminyum makinesinde ebatlanır dediğinizi duyar gibiyim. Bunun çözümü alüminyum profillerin özel olarak üretilmiş kayar testereye sahip makinelerde kesilmesidir.

nike air jordan 1

NFL jersey
nike air jordan retro
wigs for sale
glueless wigs
sex toys for couples
nfl custom jersey
nike air jordan shoes
nike air jordan black and white
nfl shop coupon code
football jerseys custom
hockey jerseys custom
nike air max for sale
NFL jersey
nike air jordan 4 retro

Geniş Alüminyum Profil Kesim Makinesine bir örnek verebilir misiniz?

Geniş alüminyum profili kesim makinesine bir örnek vermek gerekirse Mecanica firmasının MG420 modeli makinesi bulunmaktadır. Bu makine 62 cm genişliğe kadar alüminyum profilleri kesebilir. Bir geniş alüminyum profili kesme şekilleri aşağıdaki gibidir:

MGR420_Genis_Aluminyum_Profil_5_Eksen_Kesim_Makinesi
Burada gördüğünüz üzere makine içe ve dışa 45 dereceye yatırılabilir. Böylece 620 mm yani 62 cm genişliğinde alüminyum profil 45 derece kesilebilir. Kesilecek Alüminyum profilin yüksekliği 420 mm testere kullanılır ise 45 derece döndüğünde 11 cm, 450 mm testere kullanılır ise 13 cm, 500 mm testere kullanılır ise 16 cm, 550 mm testere kullanılır ise 19 cm olacaktır. Bu ölçüler 45 dereceye döndüğündeki yüksekliklerdir.
Geniş Alüminyum profil kesim makinesini eğer sola ve sağa 45 (-45 derece) açılara çevirirseniz eğer bu sefer 45 derece dönmede 16 cm yükseklikte ve 42 cm genişlikte bir profili 45 derece kesebilecektir. Bu kesim boyu ve yüksekliği piyasadaki en büyük alüminyum profil kesim makinesine eşittir.
Peki 5 eksen Alüminyum Profil Kesebilen makinelerde olduğu gibi 5 eksen alüminyum profil yani çift açılı alüminyum profil kesmek isterseniz ne yapmalısınız. Ecnebiler bu kesime “Compound Cutting” derler. Yani birleşik açılı kesim. Bu kesimi de bu makine de yapabilirsiniz. Resimde gördüğünüz üzere 45 derece dikine 45 dereye yatayına yatmış bir kafa görmektesiniz. Böylece güneşlik yani “skylight” yapabilirsiniz. Bu özellik normal bir makine de bulunmamaktadır.
MGR420 geniş alüminyum profilleri 5 eksen kesim makinesinin tam hat görünümü
Burada gördüğünüz üzere alüminyum profili diklemesine 45 derece kesmekte makine.

Alüminyum profillerin kesiminde dikkat edilmesi gereken, bu tarz bir makine ile güvenli şekilde kesim yapılmasıdır.

Sizlerde geniş alüminyum profillerinizi kesmek istiyor iseniz, Mecanica firmasının bu makinesini alabilir böylece geniş alüminyum profillerinizi istediğiniz açıda kesebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.