>
27.02.2024 - Aluminyumcuyuz & Alüminyum üzerine güncel bilgiler
Alüminyum Üzerine Herşey-All About Aluminium

Aluminyum Profil Nedir? Alüminyum profil fiyatları nelerdir?

aluminyumcuyuz

Yazarın şu ana kadar yazılmış 142 makalesi bulunuyor.

Alüminyum bilindiği üzere yumuşak bir ametaldir. Alüminyum profil nedir? Alüminyum profil alüminyum’un biyet haline getirildikten sonra ekstrüzyondan istenilen kalıp ile boy halinde çekilmiş halidir.

Alüminyum profili kimler üretir?

Alüminyum profil üretimini ekstrüzyon firmaları yaparlar. Alüminyum ekstrüzyon firmaları sizin kullanacağınız profile göre alüminyum ekstrüzyon kalıbı yaparlar. Bu kalıpların içerisinden ısıtılmış şekilde alüminyum biyeti geçirirler. Böylece istenilen alüminyum profil, alüminyum ekstrüzyon firmaları tarafından üretilmiş olur.

Alüminyum kalıbı ne demektir?

Alüminyum kalıbı iki şekilde olur. Bunlardan bir tanesi, alüminyum döküm kalıbıdır. Bir diğeri ise, alüminyum ekstrüzyon kalıbıdır.

Alüminyum ne demektir?

Alüminyum, boksit madeninin farklı metallerle karıştırılarak, alümin haline getirilmesidir.

Alüminyum profil nereden alınır? Alüminyum profili kimler satarlar?

Alüminyum profil, alüminyum profil üretimi yapan, alüminyum ekstrüzyoncular tarafından satılır. Piyasada ayrıca alüminyum profili toptan ve perekende satan firmalar bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse, Star Alüminyum, alüminyum profil satışı yapan bir alüminyum toptancısı ve alüminyum perekendecisidir.

Alüminyum profil kaç metre satılır?

Alüminyum profil piyasada genellikle 6 metre olarak satılır. Alüminyum cephe sektöründe 6 metre kullanılan profil, tır dorsesinde 13,92 m kullanılır.

Alüminyum profil kaç liradır? Alüminyum profil fiyatları nelerdir?

Alüminyum profil fiyatları, alüminyum profilin ham, eloksallı, boyalı, termikli vb. olmasına göre değişir. Piyasa da alüminyum profil fiyatları 7 liradan başlar 12 liraya kadar çıkar. 7,2 TL ye ham profil alabilirsiniz. Alüminyum profil kg fiyatları bu şekildedir. Eğer alüminyum profili eloksal yapacaksanız 0,5 TL alüminyum profil eloksal farkı koymanız gerekir. Alüminyum profilin kg fiyatı eğer boyalı ise 1 TL fark koymanız gerekir. Eğer Alüminyum profili boyalı, eloksalli ve termikli alacaksanız, piyasa şartlarında 6 metre olarak bulacaksınız. Alüminyum profili , eğer cephe ve doğrama sektörü için istiyorsanız, alüminyum profil de ısı bariyerli ve ısı bariyersiz olarak iki tip profil göreceksiniz. Isı bariyerli profil, sıcaklık farklarının yaşandığı durumlarda evin içerisindeki sıcaklığın ya da dışarıdaki soğukluğun karşı tarafa geçmesini engeller. İki alüminyum ekstrüzyon profilin arasına ısı bariyeri dediğimiz poliamid vb. maddelerden yapılmış, ısı köprüsü koyarlar. Bu şekilde alüminyum profil sıcaklığı içeriden dışarıya taramaz.

Isı bariyerli alüminyum profil fiyatları nedir?

Isı bariyerli alüminyum profil fiyatları toptan 8 TL den başlamak üzere 15 TL ye kadar değişmektedir. Alüminyum profili üreten firmaya göre değişkenlik göstermektedir.

Alüminyum profil eloksal nedir?

Alüminyum profilin ortam şartlarında korozyona uğramaması için bir bakıma havayla temas edebilecek mikro düzeydeki deliklerinin kapatılması böylece alüminyum profilin korozyona yani paslanmaya karşı dayanıklı hale getirilmesidir.

Alüminyum profil eloksalini kimler yaparlar?

Alüminyum profil eloksalı ÇED raporu isteyen bir işlemdir. Dolayısı ile oldukça detaylı bir işlemdir. 24-26 adet havuzun içerisinden alüminyum profil belirli dakikalar bekletilerek geçirilir ve böylece alüminyum profil eloksal yapılmış olur. alüminyum eloksal yapılırken, şampanya vb. reklerde eloksal yapmak mümkündür. alüminyum profilde eloksal işlemi, mat alüminyum profil eloksal ve parlak alüminyum profil eloksal olarak ayarlanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken durum alüminyum profilin bekletilme süreleridir. Eloksal banyosunda eğer uzun süre beklerse eloksal katmanı alüminyum profil üzerinde daha yoğun olur.

 

 

Konuyla ilgili kelimeler aşağıdadır:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.