>
16.06.2024 - Aluminyumcuyuz & Alüminyum üzerine güncel bilgiler

Alüminyum Gövdeli Yerli Tüfeğimiz ABD’nin Tahtına Oturacak!

emre toktas

Yazarın şu ana kadar yazılmış 21 makalesi bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde üretimi bitirilen Ulusal Enerji Silahı Wattozz’un fotoğraflarını kamuoyu ile paylaşan Albayraklar Müdafa A.Ş. şimdi de ABD yapımı SRM tüfeğine rakip olacak, ‘WattozzShotgun’ isminde alüminyum gövdeli yerli taktikal tüfeğin üretimini tamamlamış oldu.

İHA’da yer edinen habere nazaran; Albayraklar Firmalar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak, dünyaya ‘WattozzShotgun’ adı altında pazarlayacakları alüminyum gövdeli tüfeğin tüfeğin Amerikalı rakibine kıyasla fazlaca daha düşük fiyata satılacağını ve satışlardan elde edilecek gelirin gene ulusal müdafa projelerinde kullanılacağını söylemiş oldu.

ALÜMİNYUM GÖVDELİ MİLLİ TÜFEK DÖNER ŞARJÖRLÜ VE 16+1 FİŞEK KAPASİTESİNE SAHİP

ABD yapımı SRM’ye kıyasla üstün özellikler taşıyan alüminyum gövdeli ulusal tüfek, 16+1 fişek kapasitesine haiz olup döner şarjörü dahil toplam üç parçadan oluşuyor. Barut gazı destekli, patentli kinetik kilit sistemli tabanca atış esnasında şarjör ve fişek tercihi yapabilme hususi durumunun yanı sıra sertleştirilmiş alüminyum gövdesi ve gene patentli kompakt dizaynı ile ön plana çıkıyor. 5 kavrama ağızlı döner mekanizması ve 8.5 mm kilit kavrama mesafesi ile bilyeli kilitleme meydana getiren rakibini geride bırakıyor. Tüm bağlantıları kaynak kullanılmadan vidalı ve geçmeli olarak yapılmış olan tabanca cephane seçmiyor.

“ABD FİRMASI AXON TASER’İN 20 YILLIK TEKELİNİ KIRDIK”

Alüminyum Gövdeli Wattozz Enerji Silahı fotoğraflarının kamuoyuna yansımasından sonrasında dünya genelinden tebrikler aldıklarını sadece bir kısım kendini bilmez insanlardan gelen yorumların kendisini oldukca üzdüğünü belirten Albayraklar Firmalar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak, “Başarı göstermiş olmamızı hazmedemiyorlar. Dünyanın en iyi non-lethal silahını ürettik gene de yaranamadık. 2017 senesinde 344 milyon dolar olmak suretiyle yılda averaj 200 milyon dolar gelir elde eden ABD şirketi Axon Taser’in20 senelik tekelini kırdık. Daha alüminyum gövdeli silahımızın tanıtımını bile yapmadan Taser firmasının değişik ülkelerdeki 30’dan fazla dağıtıcısı mevcut sözleşmelerini fesih edebileceklerini söyleyerek bizlere Wattozz distribütörlüğü için başvuruda bulunmuş oldu” diye konuştu.

“DOLARDAKİ ARTIŞIN ASIL SEBEBİ AMERİKA’NIN ARTIK ÜLKEMİZİ YÖNETEMEMESİDİR”

Kurdaki artışın aslolan sebebinin ABD’nin artık Türkiye’yi yönetememesi bulunduğunu söyleyen Başkan Albayrak, “Türk olduklarından kuşku duyduğum bazı Amerikan özentisi insanların gözünde biz ABD kadar iyisini üretemezmişiz. Yanılıyorsun dostum; biz daha iyisini üretiriz, ürettik. Bazılarının ABD korkusu içlerine kadar sinmiş.‘Papazı verin de kurtulalım’ diyebilecek kadar alçalabiliyorlar ne yazık ki. Bunlara hain denmez de ne denir. Benim gözümde bu içimizdeki hainler FETÖ kadar tehlikelidirler. Gece yarısı piyasalar kapalıyken dolar yükseliyor sen bunu oldukça düzgüsel karşılayıp hükümetimize mal edebiliyorsun. Dolardaki artışın sebebi hükümet değildir; aslolan sebep ABD’nın artık ülkemizi yönetememesidir” ifadelerini kullandı.

“MANTIKLI ELEŞTİRİYE HER ZAMAN AÇIĞIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Dünyaya yüksek teknolojiyle, markaya, tasarıma dayalı ürünler satıyor olacağız” sözlerini hatırlatan Albayrak, daima her türlü mantıklı eleştiriye açık olduklarını fakat hayatında bir çay kaşığı bile üretememiş insanların fena maksatlı eleştirilerine kapalı olduklarını da sözlerine ekledi.

Albayraklar Firmalar Grubu CEO’su Sertan Ayçiçek ise Amerikan silahlarının daha üstünlerini hayata geçirmeye devam edeceklerini belirterek, “Bizlere sizi öldürürler, yaşatmazlar diyorlar. Biz bunlara yalnız gülüyoruz. Tanrı’ın söylediği olur; buyursunlar bekliyoruz. Öleceksek de vatan için ölelim” dedi.