>
16.05.2022 - Aluminyumcuyuz & Alüminyum üzerine güncel bilgiler

2. El Mecal CNC Alüminyum Profil İşleme Merkezi

aluminyumcuyuz

Yazarın şu ana kadar yazılmış 131 makalesi bulunuyor.

2. El Mecal CNC Alüminyum Profil İşleme Merkezi

Türkiye’de en çok kullanılan alüminyum profil işleme merkezi Kosmos 2. El olarak satılıktır. Makine 2013 model olup, bakımları yapılmış haldedir. Bilgi almak için 0090 216 688 75 74 numaralı telefonu ya da info@aluminyumcuyuz.com adresini kullanabilirsiniz. 

Alüminyum Profilleri 4 eksen işleme kapasitesine sahip alüminyum profil işleme merkezi ile, alüminyum’un her sektöründe en zor profilleri rahatlıkla işleyebilirsiniz. Alüminyum işleme merkezinin boyu 4.225 mm olup, 8.450 mm ye kadar profil işleme özelliğine sahiptir. Standart 4 eksen makinelerden farklı olarak, profili +- 90 derece değil, +- 125 derece çevirebilir, böylece neredeyse altından işlem yapabilecek seviyeye gelir.

Cephe sektöründe Mecal Alüminyum CNC Profil İşlem Merkezi nerede kullanılır?

Cephe sektöründe Mecal Alüminyum CNC Profil İşleme Merkezi, dikey profillerdeki bağlantı deliklerinin delinmesinde kullanılır, Benzer şekilde yatay ve dikey alüminyum cephe profillerinin birbiri üstüne binmesinde gaganın alınmasında kullanılır.

Daha açık ifade edersek; mulyon yani dikmelerin, cam bağlantı deliklerinin açılmasında alüminyum profil işleme merkezi kullanılır. Mulyonların yani dikmelerin yatay kayıt bağlantı deliklerinin açılmasında alüminyum profil işleme merkezi kullanılır. Bu sistem kondense kanallı alüminyum profilde yapılır. Kondense kanallı alüminyum profile örnek vermek gerekirse, Çuhadaroğlu MN50’yi örnek verebiliriz.

Kondens kanallı değilse, yatay kayıtlar kertilmez, bu durumda bağlantı zıvanasını dikmeye bağlamak için delik açılır.

Alüminyum doğrama yani alüminyum kapı pencere sektöründe ise alüminyum doğramanın yani alüminyum pencere profilinin menteşe delikleri açılır, aynı şekilde kol yeri açılır. Alüminyum kapı profilinde ise kol barel delikleri açılır. Özellikle ısı bariyerli alüminyum profillerde sıkıntı olan bu durum, cnc alüminyum profil işleme merkezi ile rahatlıkla yapılabilir. Aynı zamanda kertme işlemleri de yani alüminyum orta kayıtın kertilme işlemleri de aynı makine de yapılır.

Yorumlar

yorumlar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Translate »