>
10.04.2024 - Aluminyumcuyuz & Alüminyum üzerine güncel bilgiler

ABD, Çin ile olan değişim programlarını sonlandırdı

ABD Dışişleri Bakanlığı Cuma günü web sitesinden yaptığı açıklamada, “Politikacıların Eğitsel Çin Gezisi Programını, ABD-Çin Dostluk Programını …

aluminyumcuyuz

Yazarın şu ana kadar yazılmış 142 makalesi bulunuyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı Cuma günü web sitesinden yaptığı açıklamada, “Politikacıların Eğitsel Çin Gezisi Programını, ABD-Çin Dostluk Programını, ABD-Çin Liderlik Değişim Programını, ABD-Çin Transpasifik Değişim Programını ve Hong Kong Eğitim ve Kültür Programını” sonlandırdığını duyurdu.

Açıklamada, “Karşılıklı Eğitim ve Kültür Değişim Yasası kapsamında finanse edilen diğer programlar karşılıklı fayda sağlarken, söz konusu beş program (Çin) hükümeti tarafından yumuşak güç propaganda araçları olarak finanse ediliyor.” ifadesi yer aldı.

Washington’daki Çin Büyükelçiliği ve Dışişleri Bakanlığı tarafından seçilen programların temsilcileri karar hakkında açıklama yapmadı.

Sonlandırılan değişim programları, ABD Başkanı John F. Kennedy döneminde imzalanan ve yabancı ülkelerle akademik ve kültürel alışverişi artırmayı amaçlayan “Karşılıklı Eğitim ve Kültür Değişim Yasası’nın (MECEA)” kapsamında gerçekleştiriliyordu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.