>
16.06.2024 - Aluminyumcuyuz & Alüminyum üzerine güncel bilgiler

PROMAX Yeni AYDO Alüminyum Profil İşleme Makinesini Görücüye Sundu

PROMAX AYDO 3+1 Alüminyum Profil İşleme Merkezi.

PROMAX Yeni AYDO Alüminyum Profil İşleme Makinesini Görücüye Sundu

Alüminyum profil işleme makinalarının öncülerinden biri olan Promax’ın yeni çıkarmış olduğu Aydo 3+1 eksen CNC işleme makinesi görenlerin ilgisini çekti. Aydo 3+1 profil işleme makinesi teknik özelliklerinin yanı sıra göz kamaştırıcı tasarımıyla da ayrıca ilgiyi üstüne çekti. Piyasaya sunulan yeni AYDO 3 +1 eksen alüminyum profil işleme merkezinin teknik özelliklerine dair yaptığımız röportajı aşağıda okuyabilirsiniz.

PROMAX AYDO 3+1 Alüminyum Profil Makine Röportajı

3 +1 eksen alüminyum profil işleme merkezi manuel kontrollü müdür yoksa CNC kullanılmaktadır mı?

3 +1 eksen alüminyum profil işleme merkezinde (X, Y, Z) ve + 1 pnömatik (A) ekseni CNC tarafından otomatik kontrollüdür.

Promax Aydo 3+1 alüminyum profil işleme merkezi hangi profilleri işlemek için en uygundur?

3 +1 eksen alüminyum profil işleme merkezi; alüminyum, PVC ve hafif Demir profilleri islemek için uygun bir makinedir.

3 +1 eksen alüminyum profil işleme merkezine ısı parçası nasıl bağlanır ve mengeneler nasıl hareket eder?

3 +1 eksen alüminyum profil işleme merkezinde ısı parçası tablaya 4 pnömatik mengene ile bağlanır, mengeneler ± 90 ° döner tabla boyunca hareketlidir.

3+1 profil işleme merkezinde işlenebilen profil ölçüsü nedir?

3 +1 eksen alüminyum profil işleme merkezi İşlenebilen Profil Ölçüsü: W: 250 x H: 170 mm

Kullanışlı olmasının yanı sıra dizaynı ile de ilgiyi üstüne çeken AYDO 3+1 alüminyum profil işleme makinesinin diğer özelliklerinden de bahsedebilir misiniz?

3 +1 eksen alüminyum profil işleme merkezi maksimum sağlamlık ve kullanma kolaylığı sağlayacak şekilde dizayn edilmiş Elektro kaynaklı çelik gövde.

3 +1 eksen alüminyum profil işleme merkezinin 4 adet pnömatik profil mengenesi, CN tarafından yönetilen bir lazer gösterge ile desteklenen manuel konumlamalıdır ve lineer kızaklarda kayar.

3 +1 eksen alüminyum profil işleme merkezi 5-pozisyonlu takım magazini otomatik takım değiştirme özelliklidir.

Takım soğutma, merkezi bir sistem tarafından minimum yağ sarfiyatıyla sağlanır.

3 +1 eksen alüminyum profil işleme merkezi hareket eksenleri, kramayer dişli tahriki ile lineer kızaklar üzerinde kayan rulmanlara sahiptir. Eksenel tahrikler CN kontrollü absolute enkoderli fırçasız servo motorlarla yüksek süratli dijital teknolojiye sahiptir.

3 +1 eksen alüminyum profil işleme merkezi hava soğutmalı, yüksek devir süratli ana Spindle motor otomatik takım değiştirme özelliklidir.

Uygun takımlar kullanılarak profillerin 5 yüzeyi işlenebilmektedir.

3 +1 eksen alüminyum profil işleme merkezi lineer ve dairesel frezelemeler X, Y ve Z eksenlerinin interpoleli çalışması sonucu mümkündür.

Pnömatik tahrikli 2 adet iner – kalkar profil referanslama dayaması.

PROMAX AYDO 3+1 alüminyum profil makinesinin yazılım özellikleri nelerdir?

Zor iso dillerini bilmeseniz bile, anlaşılması ve kullanılması en kolay 3 boyutlu yazılım ile makinede programlama yapılabilmesi için geliştirildi.

En zor işlemleri bile en basit yoldan yapabileceğiniz, makine insan ara yüzünü karakterize eden, 3 boyutlu yazılım, bir iki günlük eğitimler ile operatör yetiştirilmesini sağlamak için kullanıcı dostu olarak oluşturuldu.

Kullanacağınız tüm basit ( kol- barel vs) programlar bir makro yardımıyla, sürükle bırak şeklinde parçanın üzerine yerleştirebilecek şekilde organize edildi.

PROMAX AYDO 3+1 alüminyum makinesinin kullandığı bu yazılımın avantajları nelerdir?

3 Boyutlu iş parçasının ekranda yönlendirmesi ile, takımın nereye gireceği, işlemin nasıl yapılacağı, takımın boyunun yeterli olup olmadığı görülebilir.

Başlangıçta tüm işlemin süresi size sağlanabilir, bu da üretim planlamanızı ya da müşterinize fiyat vermenizi kolaylaştırır.

CAD CAM 3D, Wictop, Logikal, Klaes, Schücal, Opera … (en çok kullanılan yazılımlar dahil) gibi hesaplama ve yapı yazılımlarına uyumludur.

Barkod okuyucu ile rahatlıkla bu tarz programlardan aldığınız bilgileri makinede ekstra işlem yapmadan kullanabilirsiniz.

PROMAX AYDO 3+1 alüminyum makinesi üretim öncesi simülasyon yapabiliyor mu?

CAD CAM 3 D ile ayrıca belirli bir ücret ödeyerek simülasyon yapmanız mümkündür. Böylece ne kadar sürece iş parçasının çıkacağını öğrenebilirsiniz.

PROMAX AYDO 3+1 alüminyum makinesi üretiminin otomasyonu nasıl yapılıyor?

IGES çevirici ile IGS uzantılı dosyalarınızı 3 boyuttan direkt atabilir, üretimi tam otomatik hale getirebilirsiniz.

Endüstri firmalarının yoğun kullandığı Solid Works, Solid Edge , Inventor vb. gibi yazılımlar ile uyumluluk.

Makine tarafından otomatik olarak programlanan ve hesaplanan, parçanın işleme bölgeleri, tutucuların nereden tutacağı, parçanın nerelerinde işlem olduğu gibi detaylar, yapay zekaya sahip makine programı tarafından gerçekleştirilir.

Parçanın ebatları ile ilişik modifikasyonlar ve işleme parçasının çeşidi program yazıldıktan sonra değiştirilebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.