>
16.06.2024 - Aluminyumcuyuz & Alüminyum üzerine güncel bilgiler

PROMAX Yeni Alüminyum 4 Eksen CNC İşleme Merkezi Falcon’u Tanıttı

Falcon 4 eksen CNC işleme merkezi

PROMAX Yeni Alüminyum 4 Eksen CNC İşleme Merkezi Falcon’u Tanıttı

Alüminyum profil işleme makine sektörünün lider isimlerinden biri olan Promax Makine yeni alüminyum 4 eksen CNC işleme makinesini satışa çıkardı. Promax’ın çıkardığı Falcon 4 eksen CNC işleme merkezi 150 m/dak hızla çalışma hızı ile dünyanın en hızlı alüminyum profil işleme merkezidir. Yeni çıkarılan Falcon teknik kapasitesi ve özelliklerinin yanı sıra dış görünüşü ile de ilgiyi üstüne topladı. Aluminyumcuyuz olarak Promax’ın 4 eksen CNC işleme merkezi Falcon’un özellikleri hakkında yaptığımız soru – cevabı sizlere sunuyoruz.

PROMAX Falcon 4 Eksen CNC İşleme Merkezi Röportajı

Falcon 4 eksen CNC işleme merkezinin tüm tutucuları motorlu hareket edebilmekte midir?

MMI özelliği ile tutucuların hepsi motorlu olarak hareket edebilir, tüm tutucular motorlu hareket kabiliyetine sahiptir.

Falcon 4 eksen CNC işleme merkezinin eksenleri manuel mi kontrol edilmektedir?

4 eksen (X, Y, Z, A) CNC tarafından kontrol edilir.

Falcon 4 eksen CNC işleme merkezi hassas işleme yapabilir mi?

Alüminyum, hafif alaşımlar, PVC ve çelik profilleri hassas şekilde işleyebilir.

Falcon 4 eksen CNC işleme merkezi tabla üzerinde kaç derecelik açıda dönebilmektedir?

Tutucuların üzerinde yer aldığı döner tabla tüm açılarda ± 125° derece dönebilme kabiliyetine sahiptir.

Falcon 4 eksen CNC işleme merkezi yüksek teknolojiye sahip midir?

Bütünüyle dijital teknoloji ile donatılmıştır.

Falcon 4 eksen CNC işleme merkezinin çalışma alanı ne kadardır?

Çalışma alanı : 250 x 200 mm (YxZ)

Falcon 4 eksen CNC işleme merkezinin bahsettiğimiz dışındaki diğer özellikleri hakkında da bahsedebilir misiniz?

  •  150 m/dak hızla çalışma hızı ile dünyanın en hızlı alüminyum profil işleme merkezidir.
  • Özellikle alüminyum, demir, çelik, hafif alaşımlı metal, ve PVC profilleri işlemede kullanılan; dikey mandreni 3 eksende CNC kontrollü, ve profil tutucu tablası da 1 açısal eksende servo-motorla yine CNC kontrollü bir profil işleme merkezidir.
  • Tam korumalı kapalı gövde tasarımı ile çalışma esnasında maksimum iş güvenliği sağlar.
  • Tam korumalı, kapalı tip makine gövdesi ve iner – kalkar ön güvenlik paneli, çalışma esnasında makine operatörüne tam koruma sağlar.
  • Makine alüminyum, demir ve çelik gibi profilleri işleyebilmek için , 24.000 rpm gücünde (HSK-F63) bir elektro-mandrenle donatılmıştır ve otomatik takım değiştirme özelliğine sahiptir. 
  • Takım değiştirme CNC tarafından otomatik olarak gerçekleştirilir; takım haznesinde farklı tipte takım yer alabilir; 9 adet takım: freze, matkap, havşa ve kılavuz çekme uçları, 1 takım (kertme için) kertme bıçağı (disk testere) olarak çalıştırılabilir.
  • Standart (dik) takımlarla profilin üst, ön ve arka yüzü işlenir, sol ve sağ başı kertilir.
  • Kertme diski ile profilin, sol ve sağ kafaları işlenir ve profilin ön ve arka yüzlerinde biçme yapılabilir.

Falcon 4 eksen CNC işleme merkezinin yazılım özelliklerinden söz edebilir misiniz?

Dünyaynın en hızlı profil işleme merkezi FALCON, standart bir bilgisayarla donatılmıştır ve makineye bu PC üzerinden kumanda edilir. Makinenin kontrol bilgisayarı, herhangi bir ofis pc’sinde yer alan tüm özelliklere sahiptir. Mause, klavye, 17” LCD ekran bu bilgisayarın standart donanımlarıdır.

– Makine ile diğer ofis PC’leri arasında iletişim de aynen standart bilgisayarlardaki gibi, data kablosu, wireless, usb ve DVD portları üzerinden gerçekleştirilir. Ofiste başka bir bilgisayarda yazılan bir program istenilen şekilde makine PC’sine yollanarak işlemler gerçekleştirilebilir.

– Makineyi çalıştıran işlemcinin standart bir PC olması çok büyük bir avantajdır. Bu sayede teknolojik yeniliklere göre istenilen tüm donanımlar makineye eklenebilmektedir. Örneğin ileride ortaya çıkacak çok daha üstün bir PC mevcut sistemle değiştirilerek makine tamamen güncel donanımlarla çalıştırılabilir.

– Makinenin bilgisayarında doğabilecek tüm arızalar mevcut ofis pc’lerinin aksamları kullanarak kolayca ve çok ucuza çözülebilir.

– Rakip makinelerde bu özellik olmayıp, makinelere endüstriyel pc’lerle kumanda edilmektedir. Bu makinelerin bilgisayarlarında ortaya çıkacak arızalar ancak yeni bir endüstriyel bilgisayar kullanılarak çözülebileceğinden, bu durum çok pahalıya mal olmaktadır.

– Makinelerimizde mevcut standart tip kontrol bilgisayarları, rakiplerimizde olmayan ve müşterilerimize çok büyük bir avantaj sağlayan önemli bir özelliktir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.