>
10.04.2024 - Aluminyumcuyuz & Alüminyum üzerine güncel bilgiler

PROMAX Kosmos 4 Eksen CNC Alüminyum Profil İşleme Merkezini Tanıttı

PROMAX Kosmos 4 Eksen CNC Alüminyum Profil İşleme Merkezi

PROMAX  Kosmos 4 Eksen CNC Alüminyum Profil İşleme Merkezini Tanıttı

Her zamanki gibi Promax makine yeniden lideri olduğu alüminyum profil işleme merkezlerine bir yenisini daha ekledi. 4 eksen CNC alüminyum işleme merkezi olan Kosmos’u tanıttılar. Promax ile Kosmus 4 eksen CNC alüminyum profil işleme merkezi ile ilgili yaptığımız röportajı aşağıda sıkılmadan okuyacağınıza eminiz.

PROMAX Kosmos 4 Eksen CNC Alüminyum Profil İşleme Merkezi Röportajı

Kosmos 4 Eksen CNC Alüminyum Profil İşleme Merkezinden kısaca bahsedebilir misiniz?

Özellikle alüminyum, demir, çelik, hafif alaşımlı metal, ve PVC profilleri işlemede kullanılan; dikey mandreni 3 eksende CNC kontrollü, ve profil tutucu tablası da 1 açısal eksende servo-motorla yine CNC kontrollü bir profil işleme merkezidir.

Kosmos 4 Eksen CNC Alüminyum Profil İşleme Merkezi iş güvenliğine uygun mudur?

Tam korumalı kapalı gövde tasarımı ile çalışma esnasında maksimum iş güvenliği sağlar. Bunun yanı sıra tam korumalı, kapalı tip makine gövdesi ve iner – kalkar ön güvenlik paneli, çalışma esnasında makine operatörüne tam koruma sağlar.

Kosmos 4 Eksen CNC Alüminyum Profil İşleme Merkezi hangi açılarla işleme yapıyor?

CNC tarafından kontrol edilen servomotor tahrikli  profil tutucu tablanın profille birlikte 270° komple döndürülerek (öne yada arkaya ± 135° kadar) ekstra bir açısal işleme kafasına ihtiyaç duyulmadan profilleri 0,1 hassasiyetle işlemeyi mümkün kılar.

Kosmos 4 Eksen CNC Alüminyum Profil İşleme Merkezi alüminyum, demir ve çelik işleyebilmek için ne tür özelliklere sahiptir?

Makine alüminyum, demir ve çelik gibi profilleri işleyebilmek için 18.000 rpm gücünde (ISO 30) bir elektro-mandrenle donatılmıştır ve otomatik takım değiştirme özelliğine sahiptir. 

Kosmos 4 Eksen CNC Alüminyum Profil İşleme Merkezinde takımlar manuel olarak mı değiştirilir?

Takım değiştirme CNC tarafından otomatik olarak gerçekleştirilir; takım haznesinde farklı tipte takım yer alabilir; 7 adet takım: freze, matkap, havşa ve kılavuz çekme ucları, 1 takım (kertme için) kertme bıçağı (disk testere) olarak çalıştırılabilir.

Kosmos 4 Eksen CNC Alüminyum Profil İşleme Merkezinde kertme ve biçme nasıl yapılır?

Standart (dik) takımlarla profilin üst, ön ve arka yüzü işlenir, sol ve sağ başı kertilir. Kertme diski ile profilin, sol ve sağ kafaları işlenir ve profilin ön ve arka yüzlerinde biçme yapılabilir.ü

Kosmos 4 Eksen CNC Alüminyum Profil İşleme Merkezinin yazılım özellikleri nelerdir?

 – Dünyaynın en hızlı profil işleme merkezi FALCON, standart bir bilgisayarla donatılmıştır ve makineye bu PC üzerinden kumanda edilir. Makinenin kontrol bilgisayarı, herhangi bir ofis pc’sinde yer alan tüm özelliklere sahiptir. Mause, klavye, 17” LCD ekran bu bilgisayarın standart donanımlarıdır.

– Makine ile diğer ofis PC’leri arasında iletişim de aynen standart bilgisayarlardaki gibi, data kablosu, wireless, usb ve DVD portları üzerinden gerçekleştirilir. Ofiste başka bir bilgisayarda yazılan bir program istenilen şekilde makine PC’sine yollanarak işlemler gerçekleştirilebilir.

– Makineyi çalıştıran işlemcinin standart bir PC olması çok büyük bir avantajdır. Bu sayede teknolojik yeniliklere göre istenilen tüm donanımlar makineye eklenebilmektedir. Örneğin ileride ortaya çıkacak çok daha üstün bir PC mevcut sistemle değiştirilerek makine tamamen güncel donanımlarla çalıştırılabilir.

– Makinenin bilgisayarında doğabilecek tüm arızalar mevcut ofis pc’lerinin aksamları kullanarak kolayca ve çok ucuza çözülebilir.

– Rakip makinelerde bu özellik olmayıp, makinelere endüstriyel pc’lerle kumanda edilmektedir. Bu makinelerin bilgisayarlarında ortaya çıkacak arızalar ancak yeni bir endüstriyel bilgisayar kullanılarak çözülebileceğinden, bu durum çok pahalıya mal olmaktadır.

– Makinelerimizde mevcut standart tip kontrol bilgisayarları, rakiplerimizde olmayan ve müşterilerimize çok büyük bir avantaj sağlayan önemli bir özelliktir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.