>
10.04.2024 - Aluminyumcuyuz & Alüminyum üzerine güncel bilgiler

5 Eksen Geniş Aluminyum Profil Kesim Makinesi

5 Eksen Geniş Aluminyum Profil Kesim Makinesi

Günümüzde çift açılı kesim oldukça yoğun talep görmektedir. Peki hangi sektörlerde 5 eksen makinelerde üretilen çift açılı yani bileşik açılı alüminyum profiller kullanılır?

Özellikle skylight dediğimiz binalardaki cam tavan yani ışıklık yapımında 5 eksen kesim yapabilen testereler kullanılır. 5 Eksen kesim yapabilmek için testerenin hem sağa sola doğru dönebilmesi, hem de sağa sola doğru yatabilmesi gerekir.

Peki Alüminyum kesim makinesi nedir?

Alüminyum ekstrüzyon dan çıkmış boy halindeki alüminyum profilleri belirli boyutlara bölmek için kullanılan, genelde daire testereye sahip makinelere alüminyum profil kesim makineleri denir. Peki alüminyum kesim makineleri kimler tarafından satılır? Alüminyum kesim makinesini nereden alabilirsiniz? Bu konuda sizlere sektörden gördüğümü bir iki firmayı söyleyebilirim. Bunlardan birisi Türkiye’de en çok CNC Profil İşleme Merkezine sahip PromaX Makine’dir. Bildiğim kadarıyla web siteleri www.promaxmakine.com şeklinde. Ayrıca bir diğer bildiğim firma www.mecanicacnc.com web sitesine sahip. Bu firma da kesme ve işleme merkezleri satıyor. Dolayısı ile alüminyum makinesi arıyorsanız bu şekilde 1-2 firma mevcut. radyal-aluminyum-profil-kesim-makinesi-mecanica

Alüminyum koçbaşlı kesim ne demektir?

Alüminyum geniş ekstrüzyon profilleri kesmek için kullanılan bir makinedir. Bu makine radyal olarak hareket edebildiği için, geniş profilleri kesme özelliğine sahiptir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.